17.09.2009 15:05

Pólisté zahájili úspěšně

 

O minulém víkendu se uskutečnil 1.turnaj nového ročníku Poháru ČSVP mladšího dorostu v pražském Edenu.Děčínský celek,vítěz posledního ročníku, vstoupil do soutěže s ambicemi,obhájit loňský triumf.Vstup do soutěže se děčínským hráčům vydařil ,až na poslední utkání , když unavené a oslabené družstvo podlehlo celku Olomouce.Přes toto zaváhání se dostalo do čela tabulky ,protože v ostatních zápasech zvítězilo.Důležitý byl skalp

domácího celku ,které je na druhém místě horším skóre.V dalším turnaji se mladí pólisté představí v domácím bazéně 3.-4.října , kde se poprvé představí další z favoritů KPS Opava.Pořadí po 1.turnaji 1.SK Děčín 6 bodů, 2.SKS Praha 6, 3.UP Olomouc 4, 4.KVS Plzeň 2, 5.Kometa Brno 0.

 

SK Děčín - Kometa Brno 17 : 0 /4:0,6:0,4:0,3:0/

   Děčínští hráči se prosazovali především z rychlých brejků zakončovaných přesnou střelbou.V polovině utkání již vedli o deset branek.V druhé půli dostala příležitost i lavička , která pokračovala ve vítězném tažení.Střelci Děčína : Kučera 6, Gáblík 3, Dobrovolný a Holfeld po 2, Fridrich a Moravčík po 1.

 

SKS Praha – SK Děčín 4 : 10 /1:2,1:2,1:2,1:4 /

   Vyrovnaný a těžký zápas zvládli Děčané na výbornou , trpělivou hrou ze zajištěné obrany a rychlými brejky získali  potřebný náskok a klid , bohužel v polovině utkání se Behina nechal vyprovokovat k pěstnímu souboji ,který domácí rozhodčí ocenili vyloučením do konce utkání s náhradníkem a stopem na tři další utkání.Tento hráč pak chyběl v nedělních zápasech. Družstvo podržel brankář Málek , který kryl několik těžkých střel při umělém osvětlení. Branky: Kučera 4, Holfeld a Viktora 2, Behina a Gáblík po 1.

 

SK Děčín – KVS Plzeň 10 : 4 /0:2,3:2,4:0,3:0/

     Pólisté Děčína nezvládli první půli utkání , chybovali v obraně , finálních přihrávkách i přesnosti střelby.V druhé půli  zmobilizovali síly , zlepšili kombinaci , přesnost nahrávek a střelbu a vydřeli důležité vítězství.Branky: Kučera 3,Dobrovolný a Gáblík po 2, Moravčík , Viktora a Turanský po 1.

 

UP Olomouc – SK Děčín 4 : 1 / 0:0,1:1,0:0,3:0/

     Těžký zápas s Plzní se zle podepsal na hráčích Děčína , kteří měli kratší oddechový čas,než hráči Olomouce .Projevilo se to v slabé a nepřesné střelbě a nahrávkách. Nevyužité šance z první půle , pak chyběly v závěru utkání , kdy se projevila i nervozita v zakončení a děčínští hráči spálili i tutovky z bezprostřední blízkosti . Olomouc zápas rozhodl náhodnými góly na začátku posledního dějství.Čestný úspěch pak zaznamenal Kučera , který byl nejlepším střelcem turnaje.

 

                                                                                                        Zpracoval Sýkora

—————

Zpět