16.02.2009 22:48

Pólisté bodovali

  Minulý víkend se uskutečnil v Blansku 1.finálový turnaj Poháru ČSVP mladších dorostenců ve vodním pólu.Děčínští pólisté jako vítěz české skupiny této soutěže spolu 

 s pražskou Slávií ,která skončila druhá, se utkali s celky Brna a Tábora.Děčín odjížděl oslaben o tři obránce, kteří v týdnu onemocněli chřipkou.Přes nutnou improvizaci na postech hráčů zbytek družstva zabojoval a přivezl z Moravy dvě vítězství a jednu těsnou porážku.O náročnosti a vyrovnanosti zúčastněných celků svědčí i to, že domácí podlehli Táboru a tak první tři družstva mají stejný počet bodů. V jarní části se uskuteční ještě tři turnaje , ten červnový v děčínském bazénu.Pořadí po 1.turnaji :1. TJ Tábor , 2.SK Děčín ,3.Kometa Brno , všichni 4 body, 4. SKS Praha 0. 

  

SK Děčín – TJ Tábor 10 : 9 / 1:1,3:4,6:1,0:3 / 

  Po vyrovnaném úvodu se družstvo Tábora dostalo do vedení díky chybám obrany.Děčínští hráči přidali na důraze , v útoku se blýskl Kučera hattrickem a Děčín se dostal do vedení o čtyři branky.Tábor v dramatické koncovce korigoval na rozdíl jedné branky.Střelci Děčína: 

Kučera 5, Drnec 2, Gablik,Křížek,Poskočil po 1. 

  

Kometa Brno – SK Děčín 9 : 7 /4:1,2:2,1:3,2:1/ 

  Děčín vstřelil vedoucí branku,ale pak přišlo několik nedůrazných obranných zákroků a domácí šli snadno do vedení.Děčín pak dřel další dvě čtvrtiny a dosáhl na kontaktní gól. .Domácí hned v úvodu poslední čtvrtiny vstřelili dva góly a to definitivně rozhodlo.Střelci : Křížek , Kučera po 2,Drnec,Gablik,Viktora po 1. 

  

SK Děčín – SKS Praha 11 : 5 /3:0,3:1,2:3,3:1/ 

  Ve třetím utkání se děčínští hráči utkali s Pražany , které dobře znají ze skupiny.Zvolili osobní obranu a rychlé naplavání do soupeřova pole .Vytvářeli si dostatek šancí , které proměňovali a v polovině zápasu nebylo pochyb ,že zvítězí.Sympatické je, že se na dobrém výkonu podílí celé družstvo.Střelci :Kučera , Poskočil po 3 , Drnec , Viktora po 2 , Křížek 1. 

  

  Sýkora Alois
 

—————

Zpět