18.10.2010 13:22

Nevydařený úvod dorosteneckých pólistů

Děčínští pólisté vstoupili do letošního ročníku dorostenecké ligy pražským turnajem a začali třemi porážkami.To je nejhorší výsledek jejich kariéry.Omluvou jim může být fakt, že jako nováček soutěže , hráli proti soupeřům o dva až tři roky staršími a závěr turnaje hráli bez opor Turanského a Gablika.Pořadí po 1.turnaji: 1.Fezko Strakonice 6 bodů , 2.Slávia Hradec Králové 3b , 3.Slávia Praha 3b , 4. SK Děčín 0 .

SKS Praha – SK Děčín 10 : 9 /5:0,1:2,2:4,2:3/

Pražané těžili z podpory domácích rozhodčích , kteří se postarali o úvod a konec zápasu přísnými vyloučeními(6 : 12) , Děčané špatně bránili a nepřesně přihrávali.Ve druhé a třetí čtvrtině se hra vyrovnala a děčínští hráči se začali prosazovat i střelecky ,postupně snižovali náskok soupeře.V závěru čtvrtiny musel odstoupit Turanský pro tři osobní chyby a v zápětí Gablik za sporné napadení soupeře, za které vyfasoval stop na 4 zápasy.Přes tato oslabení Děčané dokázali vyrovnat na 9:9 , ale soupeř vstřelil vítěznou branku z přesilovky.

Branky:Kučera 3, Křížek a Poskočil 2, Drnec a Turanský 1

Fezko Strakonice – SK Děčín 20 : 10 /6:0,4:2,4:6,6:2/

Ve druhém zápase se střetli děčínští pólisté s posledním vítězem dorost.ligy. Brzy se ukázalo, že oslabené družstvo Děčína (Gáblík , Turanský ) na soupeře nestačí.Ten se prosazoval především s postu centra , který sám nastřílel 10 branek , nikdo z děčínských hráčů nebyl schopen ho ubránit.Branky Kučera 5, Drnec 3, Křížek , Viktora po 1

SK Děčín – Slávia Hradec Králové 3 : 12 /0:2,1:4,2:3,0:3/

Děčané měli opět problémy s bráněním centra , který dal 6 gólů a nestačili na soupeře ani plavecky.Ten těžil ze špatné střelby děčínských hráčů a následných brejků. Družstvo tentokrát nepodržel ani brankář Málek, který střídal dobré zákroky s lacinými góly.

Branky : Behina , Drnec , Viktora